حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در مراسم بزرگداشت روز معلم در مرکز بهشتی تهران :

توصیه های استاد اخلاق به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان
شغل معلمی را با هیچ چیز در دنیا عوض نکنید

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی شهید بهشتی تهران، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در مراسم بزرگداشت روز معلم که به همت دانشجو معلمان مرکز بهشتی دانشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد، معلمی را شغل خداوند برشمرد و اظهار داشت: خدای متعال در قرآن کریم می فرمایید « الرحمن علم القرآن »  و این نشاندهنده این است که معلمی شغل خداوند، جبرائیل و انبیاء است.

وی با بیان اینکه ثروتمند ترین افزاد، معلمان هستند، تصریح کرد: تمام افرادی که پول، ماشین و برج دارند با جماد ها سروکار دارند و این معلمان هستند که با مغز نسل نو در ارتباط هستند و  لذا از ثروت مند ترین افراد محسوب می شوند و معلمی شغل نیست و در روایات آمده است که حضرات معصومین بسیار تاکید داشتند که نسل نو را در یابید.

این استاد اخلاق با بیان اینکه معلمان 5 کار مهندسان را انجام می دهند، تصریح کرد: تصور کنید یک ماشین چگونه ساخته می شود، مهندسان اول معدنی را کشف می کنند، مواد را استخراج می کنند، آن مواد را ذوب می کنند، قطعه سازی کرده و در آخر قطعات را به هم متصل می کنند.

وی تصریح کرد: شغل اصلی معلمان کشف انسان ها است و در قرآن بارها آمده است که انسان ها خودشان را کشف کنند زیرا اشرف مخلوقات هستند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی خطاب به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان، گفت: بدانید چه شغلی دارید و این کار خود را با هیچ چیز در دنیا عوض نکنید و من یک ساعت معلمی را با چهار سال نمایندگی مجلس عوض نخواهم کرد.

این استاد اخلاق ادامه داد: خودتان را کشف کنید،در اسلام فارغ التحصیل نداریم، مطالعات فرا درسی داشته باشید و مهارت های لازم معلمی را فرا گیرید.

وی با بیان اینکه کمر بسته ام که خاک آموزش و پرورش را تغییر دهم، تصریح کرد: دانش آموزان 12 سال درس می خوانند بدون آنکه مهارتی فرا گیرند و متاسفانه در آموزش و پرورش و دانشگاه ها هیچ مهارتی به جوانان و نوجوانان نمی آموزند و فلج هستند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در خصوص دانشگاه فرهنگیان، گفت: در این دانشگاه بالاترین مغزها باید بیاید زیرا در دانشگاه فرهنگیان انسان ها ساخته می شوند و معلمی یک خلصت است و باید با محبت بر دلها حکومت کرد.

وی در پایان سخنان خود خطاب به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: سواد تمامش در مدرک نیست، به درس های دانشگاه قانع نشوید، لقمه حلال بر تعلیم و تربیت موثر است و شغلتان را با هیچ چیز عوض نکنید.


| شناسه مطلب: 77843

تعداد بازدید: 999 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران