دکتر یدالله آزادی در مراسم بزرگداشت روز معلم:

شرف و آبروی دو دنیا معلمی است

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی شهید بهشتی تهران، دکتر یدالله آزادی در مراسم بزرگداشت روز معلم که به همت دانشجو معلمان مرکز بهشتی دانشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد، دانشگاه فرهنگیان را از جمله مقدس ترین و مهم ترین دانشگاه های کشور دانست و افزود: تربیت انسان مهم ترین ویژگی دانشگاه فرهنگیان است و با توجه به این دانشگاه می شود نسلی متمایز و صالح را تربیت کرد.

وی ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان که دانشگاهی استراتژیک است، باید به دنبال یادگیری باشیم و نباید صرفا به تدریس و آموزش بسنده کرد.

احترام، پالایش و زایش را از وظایف معلمان دانست و تصریح کرد: احساس شادکامی را در دیگران به وجود آوردن، احساس امنیت برای یکدیگر خلق کردن و احساس رضایت از ویژگی های معلمان توانمند است با رابطه مراقبتی یک معلم و یا استاد دانش آموز و دانشجو پسند می شود و باید نیازهای و خواسته های دیگران اعتناء و احترام گذاشت.

سرپرست مرکز آموزش عالی شهید بهشتی تهران با بیان اینکه معلمی نیازمند عشق، علاقه و اخلاص است، اظهار امیدواری کرد: با توکل و امید به خدا الگوهای مناسبی برای نسل آینده باشیم.

وی تصریح کرد: نشانه های رشد یافتگی آسیب شناسی و اصلاح امور است و با همدلی، تعامل، صداقت، صراحت، شایسته سالاری و شکیبایی می شود بر مسایل و مشکلات فائق آمد.

دکتر آزادی در پایان سخنان خود با بیان اینکه اولین معلمان خود خداوند، انبیا و اولیاء هستند، گفت: اگر بگویند زندگی را از نو شروع کن هر بار معلمی را انتخاب می کنم و شرف و آبروی دو دنیا معلمی است.

انتهای پیام/

 


| شناسه مطلب: 77914

تعداد بازدید: 884 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران